null

Pirkan opisto

Kielet Haku
På svenska In English

1105037LV Kansainvälinen senioritanssi eläkeläisille



Senioritanssi on terveysliikuntaa parhaimmillaan! Eri maiden seuratansseista senioreille sopiviksi muokatut tanssit ovat hauskaa liikuntaa. Lisäksi tanssi parantaa tasapainoa ja jalkojen lihasvoimaa, lisää liikkumisen keveyttä, edistää sydämen terveyttä ja ehkäisee muistiongelmien kehittymistä. 

Kurssi on tarkoitettu kaikille eläkeläisille ja sen hintaa on alennettu. Varaudu tarvittaessa osoittamaan oikeutesi eläkeläisalennukseen asiakaspalvelussa. Jos kurssilla on tilaa, myös muut kuin eläkeläiset voivat osallistua normaalilla kurssihinnalla 125 € (syksy 60 €, kevät 65 €), joka laskutetaan. Jos et ole eläkeläinen, kysy asiakaspalvelusta mahdollisuutta osallistua kurssille.

Kurssi kestää koko lukuvuoden. Kevään kurssimaksu laskutetaan, ellei osallistumista peruta toimistoon marraskuun loppuun mennessä. 



Opettaja: Senioritanssin aluekouluttaja Arja Huovinen

Paikkatilanne: Osallistujamaksimi 20, kurssilla on tilaa.

Opetuspaikka: Kuljun Työväentalo, Tampereentie 290, 37560 Lempäälä

Opetuskieli: Suomi

Päivä ja kello: Ke: 10.00 - 11.30

Syyslukukausi: 7.9.2022 - 30.11.2022
Kevätlukukausi: 11.1.2023 - 12.4.2023

Kurssimaksu: 75,00 €

Erämaksumahdollisuudet:
Kahdessa erässä:
   Kevät: 39,00 €

Ilmoittautuminen alkaa: 14.12.2022 9.00

Ilmoittaudu viimeistään: 5.3.2023 0.00

Näytä kurssin kalenteri

Lisää kurssi omaan kalenteriisi

Näytä saman aineen muut kurssit