null
Jumppaa omassa olohuoneessa! Lattarijumppa yhdistää kuntojumpan ja lattaritanssit hauskalla ja mukaansatempaavalla tavalla. Kurssilla kohotat kuntoa ja opit askelkuvioita mm. seuraavista tanssilajeista: Salsa, Bachata, Chacha, Samba, Rumba, Jive ja Reggaeton. Tunnit sopivat kaikille, sillä lähdemme liikkeelle perusteista.
Kurssi toteutetaan Zoomin kautta livetunteina. Pääset mukaan kurssin verkko-opetukseen opettajan jakaman linkin avulla. Samalla linkillä pääset joka viikko osallistumaan verkko-opetukseen. Osallistumiseen tarvitset vain toimivan sähköpostiosoitteen ja laitteen, jossa on nettiyhteys sekä maksuton Zoom-ohjelma (älypuhelin, tabletti, kannettava tietokone tms.). Livetunneista ei tehdä tallenteita.
Zoomin lataus- ja käyttöohje opiskelijoille
Jos haluaisit ilmoittautua kurssille ilmoittautumisajan päätyttyä, tiedustele vapaita paikkoja liikunnan sihteeri Tarja Korpelalta (p. 040 133 4217, tarja.korpela@nokiankaupunki.fi).
Opettaja: Tanssinopettaja (AMK), ryhmäliikunnanohjaaja Tiia Anttila
Paikkatilanne: Osallistujamaksimi 20, kurssilla on tilaa.
Opetuspaikka: Verkko-opiskeluPäivä ja kello: Ke: 17.00 - 18.00
Kevätlukukausi: 12.1.2022 - 13.4.2022
Kurssimaksu: 44,00 €
Ilmoittautuminen alkaa: 14.12.2021 9.00
Ilmoittaudu viimeistään: 4.1.2022 23.59