null

Kuopion kansalaisopisto

Languages Sök
Suomeksi In English

8085715012K Kevätnäyttely 2022, Hyvän mielen eväitä

Monipuolinen kevätnäyttely esittelee satojen harrastajien oppimisen tuloksia, taitoja sekä tekemisen iloa. Esillä on runsas kattaus aikuisten ja lasten kurssien kuvataidetta ja käsitöitä. Näyttely avautuu 22.4.2022.

Kevätnäyttely on nähtävissä verkkonäyttelynä osoitteessa: https://kuopionkansalaisopisto.kuvat.fi



Lisätietoja näyttelystä antavat: Kuvataide: Juha-Pekka Pohjalainen, puh. 044 7184733, juha-pekka.pohjalainen(at)kuopio.fi 

Kädentaidot: Aino Sahi, puh. 044 718 4742, aino.sahi(at)kuopio.fi  tai Konsta Tiihonen, puh. 044 7184741, konsta.tiihonen(a)kuopio.fi

Lasten ja nuorten kuvataidekoulu Värikäs: Anu Tuomisaari, puh. 044 718 4734, anu.tuomisaari(at)kuopio.fi

Lasten ja nuorten käsityökoulu Taituri: Aino Sahi, puh. 044 718 4742, aino.sahi(at)kuopio.fi

Maaseutualueet: Teija Arola Puh. 044 718 4738 teija.arola(a)kuopio.fi Sari Summanen Puh. 044 718 4746 sari.summanen(a)kuopio.fi, ja Varpu Vidgren Puh. 044 718 4744 varpu.vidgren(a)kuopio.fi



Lärare: Vornanen Päivi, Arffman Helena, Heimonen Taru, Korhonen Riitta, Piirainen Liisa, Toropainen Taina, Viinikanoja Riikka, Linnove Jenni

Antal platser: Maximalt antal platser 1000, Lediga platser.

Undervisningsställe: Toimipaikka avoin

Dag och klocktid: fre.: 12.00 - 13.00

Vårtermin: 22.4.2022 - 31.5.2022
Hösttermin: 1.8.2022 - 31.12.2022
Vårtermin: 1.1.2023 - 31.3.2023

Visa kalender

Export kalender

Visa övriga kurser inom samma ämne