null

Kuopion kansalaisopisto

Kielet Haku
På svenska In English

0585705011K Kevätnäyttely - Yhdessä hyvää elämää

näyttelymainos, jossa kansallispukuasuinen nainen

Monipuolinen kevätnäyttely esittelee satojen harrastajien oppimisen tuloksia, taitoja sekä tekemisen iloa. Esillä on runsas kattaus aikuisten ja lasten kurssien kuvataidetta ja käsitöitä.

Kevätnäyttely Yhdessä hyvää elämää, esillä verkossa
alkaen 9.4.2021 klo 12
kuopionkansalaisopisto.kuvat.fi 

  • Lisäksi:
  • Kuopion kansalaisopiston kuvataideryhmien Metsä-aiheisia kuvia Valtuustotalon aulagalleriassa
  • 9.—22.4.2021
  • Suokatu 42. Kuopio
  • Avoinna
    maanantaisin klo 8.00-16.00
    ti-to klo 8.00 - 15.30    
    perjantaisin klo 8.00–14.00

  • Tuusniemen keramiikkaryhmien näyttely Tuusniemen kirjastolla 
  • 1.-30.4.2021
  • Keskitie 34-38, Tuusniemi
  • Avoinna
    ma, ke klo 13.00-19.00
    ti, to-pe klo 10.00-16.00

  • Kaavin keramiikkaryhmien näyttely, Tupasen ikkunassa. 
  • 7.-21.4.2021
    Tupanen
    Kaavintie 12, Kaavi 

  • Kuopion kansalaisopiston kuvanveistäjien näyttely KYS:n aulan vitriinissä
  • 30.4.-28.7.2021


Lisätietoja näyttelystä antavat: Kuvataide: Anna Pohjalainen, puh. 044 7184733, anna.pohjalainen(at)kuopio.fi 

Kädentaidot: Hilkka Kauttonen, puh. 044 718 4741, hilkka.kauttonen(at)kuopio.fi 

Lasten ja nuorten kuvataidekoulu Värikäs: Anu Tuomisaari, puh. 044 718 4734, anu.tuomisaari(at)kuopio.fi

Lasten ja nuorten käsityökoulu Taituri: Aino Sahi, puh. 044 718 4742, aino.sahi(at)kuopio.fi

Maaseutualueet: Teija Arola Puh. 044 718 4738 teija.arola(a)kuopio.fi ja Varpu Vidgren Puh. 044 718 4744 varpu.vidgren(a)kuopio.fi



Paikkatilanne: Osallistujamaksimi 1000, kurssilla on tilaa.

Opetuspaikka: Verkkoympäristö

Kevätlukukausi: 9.4.2021 - 30.5.2021

Näytä kurssin kalenteri

Lisää kurssi omaan kalenteriisi

Näytä saman aineen muut kurssit