null

Kuopion kansalaisopisto

Languages Search
Suomeksi På svenska

8085715012K Kevätnäyttely 2022, Hyvän mielen eväitä

Monipuolinen kevätnäyttely esittelee satojen harrastajien oppimisen tuloksia, taitoja sekä tekemisen iloa. Esillä on runsas kattaus aikuisten ja lasten kurssien kuvataidetta ja käsitöitä. Näyttely avautuu 22.4.2022.

Kevätnäyttely on nähtävissä verkkonäyttelynä osoitteessa: https://kuopionkansalaisopisto.kuvat.fi



Lisätietoja näyttelystä antavat: Kuvataide: Juha-Pekka Pohjalainen, puh. 044 7184733, juha-pekka.pohjalainen(at)kuopio.fi 

Kädentaidot: Aino Sahi, puh. 044 718 4742, aino.sahi(at)kuopio.fi  tai Konsta Tiihonen, puh. 044 7184741, konsta.tiihonen(a)kuopio.fi

Lasten ja nuorten kuvataidekoulu Värikäs: Anu Tuomisaari, puh. 044 718 4734, anu.tuomisaari(at)kuopio.fi

Lasten ja nuorten käsityökoulu Taituri: Aino Sahi, puh. 044 718 4742, aino.sahi(at)kuopio.fi

Maaseutualueet: Teija Arola Puh. 044 718 4738 teija.arola(a)kuopio.fi Sari Summanen Puh. 044 718 4746 sari.summanen(a)kuopio.fi, ja Varpu Vidgren Puh. 044 718 4744 varpu.vidgren(a)kuopio.fi



Teacher: Vornanen Päivi, Arffman Helena, Heimonen Taru, Korhonen Riitta, Piirainen Liisa, Toropainen Taina, Viinikanoja Riikka, Linnove Jenni

Number of places: Maximum number of course participants 1000, There are available places on the course.

Name of course location: Toimipaikka avoin

Date and time: Fr: 12.00 - 13.00

Spring term: 22.4.2022 - 31.5.2022
Autumn term: 1.8.2022 - 31.12.2022
Spring term: 1.1.2023 - 31.3.2023

Show course calendar

Export calendar

Show other courses on the same subject